Дата: 09.11.2020 12:03

День української писемності та мови — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

Свято було засновано президентом України Леонідом Кучмою в листопаді 1997 року. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова.

У цей день традиційно:

• покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
  • відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
  • заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
  • стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцик;

Традиційно до свята проводиться радіодиктант національної єдності. Таку акцію започаткували 2000 року.  Всі охочі можуть приєднатися до його написання та перевірити, наскільки добре вони знають українську мову.
Українська мова – це скарб, який передавався з покоління в покоління. В піснях та легендах наші предки поширювали її від роду до роду. Ми любимо свою гарну, співучу мову, цінуємо та пишаємося нею!
Розмовляймо українською!