Святкування "Івана Купала" в Старовірівській ТГ

Дата: 08.07.2021 16:06

6 та 7 липня 2021 року в Старовірівській сільській раді мешканці громади відзначали День Івана Купала.

Свято «Івана Купала» прийшло до нас з  глибини віків. Це давньослов’янське свято літнього сонцестояння, свято сонця і води, свято землі і вогню, буяючої зелені, молодості та кохання. До традицій свята відносяться такі обряди, як збір лікарських рослин, ворожіння, запалювання вогнищ, купання та обливання водою, святкове частування.    На «Івана Купала» дівчата плетуть віночки, вставляють в них запалені свічки і пускають їх на воду. Хлопці з берега намагаються виловити вінок своєї коханої. Потім купаються в річці, пускають у воду зелене колесо, що символізує собою сонечко. У вечорі молодь у національних костюмах зустрічали мешканців громади  з піснями та жартами. На свято були запрошені учасники художньої самодіяльності сзакладів культури Старовірівської ТГ. Свято подарувало багато ярких емоцій, гарного настрою та задоволення від українських пісень та запальних танців.