27 жовтня – День української писемності та мови

Дата: 27.10.2023 08:48

Сьогодні, 27 жовтня, об 11:00 відбудеться радіодиктант національної єдності до Дня української писемності та мови. Як повідомляє Суспільний мовник, цьогоріч авторкою тексту є українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко, а читатиме його Олексій Гнатковський – актор театру та кіно, який зіграв Івана Довбуша у нещодавно показаному на широких екранах фільмі «Довбуш».

Назва радіодиктанту-2023 – «Дороги України». Щоб долучитися до радіодиктанту, потрібно об 11:00 за київським часом увімкнути одну з платформ:

Текст диктанту буде опублікований 30 жовтня на сайті Українського радіо.

Організатори пропонують усім охочим відправити написаний диктант на перевірку. Для цього необхідно:

• надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001 (важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 29 жовтня);
  • сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 30 жовтня на електронну адресу rd@suspilne.media.

Щороку до Дня української писемності та мови в Україні проходить радіодиктант національної єдності.

28 липня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав указ про зміну дати святкування Дня української писемності та мови – з 9 листопада на 27 жовтня.