29 січня - День пам'яті Героїв Крут

Дата: 29.01.2024 09:34

Сьогодні, 29 січня, Україна згадує героїв бою під Крутами. Бій між армією УНР і Червоною армією, що відбувся біля залізничної станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина, був успішним для захисників української державності - наказ командування було виконано, стрімкий наступ ворога наші зупинили, а здійснюючи організований відступ, зруйнували за собою колії та мости.

Більшовики втратили боєздатність на чотири дні.  Ця затримка дала змогу українській делегації укласти Брестський мир, який врятував молоду українську державність.

Цей день став символом героїзму та самопожертви українців в їхній боротьбі за незалежність.Сьогодні, як і 106 років тому, Україна веде боротьбу за свободу і незалежність і вшановує жертву, принесену українськими захисниками в бою під Крутами. У закладах культури та освіти Старовірівської громади відбулись заходи присвячені пам'ті героїв Крут.